عکاسی صنعتی 

امروزه تصاویر نقش بسیار کلیدی را در دنیای صنعت و کسب و کار ایفا می کنند به گونه ای که هر عکس صنعتی می تواند بیان کننده میلیون ها حرف، کلمه و جمله باشد. به این ترتیب همه روش های تبلیغاتی، از تلویزیون و وبسایت گرفته تا بروشور، روزنامه ها و... ارتباط تنگاتنگی با عکس های صنعتی حرفه ای و با کیفیت دارند تا بتوانند پیام همان کسب و کار را به مخاطب منتقل کنند. در واقع عکاسی صنعتی به صاحبین کسب و کار امکان برقراری ارتباط با مشتریانشان را داده و کمک می کند که ماشین آلات، ابزارهای مورد استفاده و به طور کلی پروسه فعالیت های خود در دنیای صنعت را به آن ها نشان دهند.

هر عکس صنعتی مناسب بایستی علاوه بر برخورداری از کیفیت نورپردازی مناسب بتواند در کوتاه ترین زمان ممکن پیغام خود را به مخاطب انتقال دهد. از همین رو کمک گرفتن از یک عکاس حرفه ای و با تجربه در عکاسی صنعتی و پروسه های ساخت می تواند شما را یک گام جلوتر ببرد.

عکاسی تبلیغاتی

امروزه عکاسی تبلیغاتی پایه اساسی شرکت ها و کمپین هایی است که در حوزه های مختلف در حال فعالیت هستند. زیرا می توان یک عکس تبلیغاتی حرفه ای را جایگزین ساعت ها تلاش برای نوشتن یک تیتر تبلیغاتی در مورد بیان مزایای استفاده از یک محصول یا خدمت کرد. در واقع شما می توانید با عکاسی تبلیغاتی(advertising photography)، اولین و آخرین تصویر تاثیرگذار از آن محصول یا خدمت را در نظر بیننده به ثبت برسانید.

با پیشرفت تکنولوژی دوربین گوشی های همراه به دنیای عکاسی، گاهی اهمیت این موضوع در عکاسی به فراموشی سپرده می شود و بسیاری از افراد تصور می کنند که عکاسی کار ساده ای است. اما با وجود این که امکان عکاسی برای بیشتر افراد فراهم شده است نمی توان حرفه ای بودن عکس های تبلیغاتی ثبت شده با دوربین موبایل را تضمین کرد. در این میان ممکن است بسیاری از مشاغل و کسب و کارها ندانند که عکاسی تبلیغاتی چیست و چه مزایایی برای کسب و کارشان می تواند داشته باشد و به این ترتیب اهمیت چندانی به این موضوع نخواهند داد و از مزایای عکاسی تبلیغاتی را نیز از دست خواهند داد.

اهمیت عکاسی صنعتی

از مزایای عکاسی صنعتی برای کسب و کارها، می توان به استفاده از تصاویر برای تبلیغات بروشوری یا تلویزیونی اشاره کرد. هر عکاس صنعتی حرفه ای، مسیر ساخت یک قطعه یا یک محصول را به گونه ای به تصویر می کشد که بتواند مراحل تولید منظم و روزانه آن را به صورت واضح و دقیق نمایش دهد.

شما به کمک عکاسی صنعتی و یک عکاس حرفه ای در این زمینه می توانید هر آنچه را که می خواهید مخاطب از کسب و کارتان بداند، به او نشان دهید. به طوری که هیچ سوالی در ذهن او ایجاد نشود. عکاس علاوه بر اینکه به جزئیات توجه دارد، در تلاش است که در عوض یک عکس خاص، یک اثر هنری خلق نماید.

چرا باید برای عکاسی تبلیغاتی سرمایه گذاری کنیم؟

از آنجا که معمولاً افراد با تصاویر جذاب بیشتر و سریعتر از خواندن مطالب با همان موضوع ارتباط برقرار می کنند و اکثرا بر اساس آنچه که می بینند، تصمیم گیری می کنند؛ نباید اهمیت عکاسی تبلیغاتی را در وقوع صحیح این اتفاق و عدم گمراهی مخاطب، دست کم گرفت. در واقع این عکاسی تبلیغاتی است که به کمک بازاریابان آمده تا تنها در چند ثانیه بتوانند بر روی مخاطب خود تاثیر لازم و کافی بگذارند.

حال شرکت ها برای پیشرفت در بازار تجارتی امروز، بایستی برای مشتریان خود که روزانه با هزاران تبلیغ مواجه است، ماهیت بصری کافی و لازم را از طریق مجموعه عکس ها و ویدیوهای خود ایجاد کنند. اما ممکن است این سوال پیش آید که چه مقدار عکس می تواند تاثیرگذاری بیشتری روی ذهن مخاطب داشته باشد؟ یا این که چند نفر ممکن است، متوجه آن ها شده و محتوای آن را بخوانند؟ این جاست که نیاز به یک عکاس برای عکاسی تبلیغاتی و جلب نظر مخاطب بیشتر احساس می شود.

مزایای عکاسی تبلیغاتی

تصاویر نقش بسیار اساسی در حوزه تبلیغات ایفا می کنند به گونه ای که:

  •  مقالات دارای عکس مرتبط، بیشتر از مقالات بدون عکس دیده می شوند.
  • اخبار همراه با عکس، بیشتر از اخبار متنی دیده می شوند.
  • 60 درصد از مخاطبان آنلاین، محصولاتی دارای تصویر را بیشتر می پسندند.
  • در بین نظرات 2/3 خریداران فروشگاه های آنلاین، از اهمیت عکس ها در تصمیم گیری شان صحبت شده است.

بدیهی است که مشتریان، ترجیح می دهند جزئیات محصول در هنگام خرید آنلاین کاملا مشخص باشد. به همین دلیل شرکت ها نیازمند تصاویر مناسب از محصولات و یا خدمات خود هستند. یک عکاس حرفه ای با تجربه می تواند با شناخت و تخصصی که در نورپردازی، زوایا، تکنیک های عکاسی تبلیغاتی و … دارد، به شرکت ها برای رسیدن به اهداف تبلیغاتی خود کمک کند. عکس های تبلیغاتی می توانند پیغامی را به مخاطب انتقال داده و یا او را ترغیب به خرید کنند.

 
 
 

 

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/sohawebc/public_html/wp-content/plugins/formcraft3/formcraft-main.php on line 1000

همین حالا از ما مشاوره بگیرید

""
1
مویایل
Previous
Next

می‌توانید از راه‌های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید

 
 
 
 
 

نمونه کارهای عکاسی